آموزش افزونه فیلتر محصولات ووکامرس YITH WooCommerce Ajax Product Filter

با سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت بزرگ دوباره سلام، امروز با مقاله ای آموزشی همراهتون هستیم پس ما رو همراهی کنید:

خرید موفق در فروشگاه های ووکامرسی باعث بالا رفتن بازدید سایت شما می شود. خریداران زمانی که وارد سایت می شوند، به دنبال دسته خاصی می گردند تا خرید راحت تری را انجام دهند، انتخاب دسته بندی مورد نیاز، با فیلتر امکان پذیر است.

اگر در سایت شما فیلتر محصولات ووکامرس وجود نداشته باشد، کاربران گیج شده و زمان بیشتری را صرف پیدا کردن محصول مورد نظر می کنند و این برای کاربران خوشایند نیست. افزودن یک افزونه فیلتر محصولات، پیداکردن محصولات را در فروشگاه شما راحت تر می کند. یک نکته مهم در انتخاب افزونه فیلتر محصولات یکپارچگی آن است، تا باعث کندی سایت نشود. بهترین انتخاب افزونه فیلتر محصولات در ووکامرس YITH WooCommerce Ajax Product Filter است.

آنچه در این آموزش به طور خلاصه به شما آموزش می دهیم:

 آموزش افزونه فیلتر محصولات ووکامرس 

در ابتدا افزونه فیلتر محصولات ووکامرس YITH WooCommerce Ajax Product Filter را دانلود و نصب کنید. بعد از فعالسازی به قسمت YITH افزونه بروید، تصویری مانند صفحه ی زیر برایتان نمایش داده می شود. در این بخش سه سربرگ: استایل سفارسی، ظاهر و نسخه پولی را میبینید که دو سربرگ اول را در ادامه به شما بازگو می کنیم.

 

فیلتر محصولات ووکامرس

 

پیکربندی سربرگ ظاهر در افزونه فیلتر محصول

در این بخش تنظیمات قالب ووکامرس را پیش رو داریم. جای محصول، شمارنده جای فروشگاه و.. را در این قسمت باید وارد کنید. این موارد ذکرشده به شکل پیش فرض، طبق تنظیمات پیش فرض ووکامرسی تعبیه شده است. از این رو، اگر شما از یک قالب استاندارد ووکامرسی استفاده می کنید در قسمت ظاهر، نیاز به تغییر دادن مقادیر نشان داده شده نیست. ولی اگر غیر از این باشد و از قالب های غیر استانئارد استفاده می کنید، کلاس های مورد استفاده در الگوی قالب را خودتان اضافه کنید. اگر شما آشنایی با کلاس های قالب ندارید می توانید برای دریافت کلاس های صحیح با توسعه دهنده ی قالب تماس حاصل فرمایید.

این مطلب را هم ببینید
حفره امنیتی در یک سایت وردپرسی هک شده را چگونه بیابیم؟

 

 

سربرگ استایل سفارشی

وقتی شما بخواهید ظاهر قالبتان را با CSS های سفارشی تغییر بدهید، بهتر است، برگه های استایل سفارشی در افزونه Ajax Product Filter را انتخاب و استفاده کنید. طبق تصویری که در زیر برای شما نمایش داده ایم، CSS های سفارشی را در داخل جعبه مشخص شده وارد نمایید.

 

 

چگونگی اضافه کردن ابزارک YITH WooCommerce Ajax Product Filter

ویجت (ابزارک) فیلتر محصولات ووکامرس، طبق ویژگی های پیکربندی شده در طول مسیر “محصولات -> ویژگی‌ها” عمل می کند. از این رو، ابتدا باید ویژگی های مورد نظرتان را طبق عکس بیافزایید، پس از اینکه ویژگی هایی را که ساختید، به محصولاتتان اضافه کنید و در انتها ابزارک را به نوار کناری اضافه کنید.

در ادامه نحوه چگونگی انجام این کار را کاملا به شما کاربران گرامی دوباره سلام بازگو می کنیم.

چگونگی پیکربندی ویژگی ها

برای پیکربندی ویژگی ها، ابتدا به قسمت “محصولات -> ویژگی‌ها” در پیشخوان سایت وردپرسی خود بروید. پس از ورود صفحه ای مطابق شکل زیر برایتان نمایش داده می شود که در آن باید ویژگی های محصول را اضافه کنید.

برای توضیحات بیشتر در مورد رنگ یا اندازه محصول، افزودن ویژگی ها به شما کمک به سزایی می کند.

 

 

برای افزودن ویژگی جدید، ابتدا نام ویژگی را در کادر مربوط به آن بنویسید. پس از آن نامک یا همان پیوند یکتا را بنویسید. (نامک باید کمتر از 28 کاراکتر و به صورت حروف انگلیسی باشد.) زمانی که بخواهید این ویژگی ها در بایگانی فروشگاه بگذارید، در قسمت “بایگانی فعال شود؟” تیک آن را بزنید تا فعال شود. نحوه مرتب سازی ویژگی را در مرحله بعدی می توانید مشخص کنید. به روی گزینه افزودن ویژگی کلیک کرده و پس از اضافه کردن ویژگی ها، آن ها را به محصولات سایت اضافه کنید.

اضافه کردن ویژگی به محصولات

برای افزودن ویژگی به محصولات سایت به قسمت محصولات -> همه محصولات بروید. سپس موس را به روی محصول مورد نظر برده و در میان گزینه های نمایش داده شده به روی گزینه ویرایش کلیک کنید.

این مطلب را هم ببینید
پهنای باند چیست و چه فرقی با سرعت اینترنت دارد؟

 

 

به صفحه محصول مراجعه کنید و به قسمت اطلاعات محصول رفته و به روی گزینه ویژگی ها کلیک کنید. طبق تصویر زیر، ویژگی تازه ای را که افزوده اید را در نوار پایین انتخاب و به روی افزودن کلیک کنید.

 

 

با انجام این اقدامات، صفحه گسترده تر شده و تصویری مانند شکل زیر برای شما نمایش داده می شود. برای افزودن مقدار طبق تصویر زیر به روی افزودن کلیک کرده و مقادیر مورد نظرتان را بیافزایید. برای مثال ما مقادیر قرمز، سبز و زرد را وارد کرده ایم.

 

 

در آخر با کلیک به روی ذخیره ویژگی ها بروزرسانی محصول را به پایان برسانید.

هم اکنون زمان افزودن ابزارک افزونه فیلتر محصولبه نوار کناری در سایت رسیده است. به شما این کار را آموزش می دهیم.

راه‌اندازی ابزارک افزونه فیلتر محصول

برای افزودن ابزارک فیلتر محصول اول به نمایش، سپس ابزارها رفته و طبق تصویر زیر که برای شما به نمایش گذاشته ایم میبینید، ابزارک جدیدی با نام YITH Ajax Product Filter به دیگر ابزارهایتان اضافه شده است. آن را بگیرید و در قسمت چپ از بین  بخش نوار بالایی، محل های سایدبار، بخش هور و فوتر در مکانی که سلیقه خودتان است و تمایل دارید که ابزارک در آنجا نمایش داده شود رها کنید. پس از انجام این اقدامات جعبه تنظیات زیر برای شما باز می شود.

 

 

عنوان

عنوان ابزارک را وارد کنید.

نوع

نوع فیلتر را از بین گزینه هایی که در نوار پایین آمده انتخاب کنید.

  • لیست: در این گزینه لیستی از ویژگی هایی که به نوع انتخاب در گزینه ویژگی تعلق دارد نشان داده می شود.
  • رنگ: در این بخش کادرهای رنگی در ارتباط با هر عنصر از ویژگی منتخب در گزینه ویژگی نشان خواهد داد.
  • برچسب: در این لیست برچسب هایی  در ارتباط با ویژگی هایی که در قست ویژگی انتخاب کرده اید نمایش داده می شودو
  • کشویی: یک منو از تمامی مقدارهای انتخابی در گزینه ویژگی به نمایش درخواهد آمد.

نوع کوئری

در این بخش شما بایستی نوع کوئری را وقتی که به دو ویجت کناری اضافه شده، انتخاب نمایید. با این اقدام شما به کاربرانتان این امکان را می دهید تا چند فیلتر را همزمان اعمال کنند.

  • و: به تنهایی محصولی را به نمایش بگذارد که هر دو شرطی که کاربر تعیین کرده از روش فیلتر، نمایش می دهد.
  • یا: تمامی محصولاتی که یکی از شروط اعمال شده به دست کاربر اعمال شده نمایش دهد.
این مطلب را هم ببینید
آموزش ساخت جستجو ایجکسی در ووکامرس با افزونه Ajax Search for WooCommerce

ویژگی: در ای بخش، یکی از ویژگی هایی که در محصولات و سپس ویژگی ها ساختید را برای ابزارک انتخاب کنید.

پس از اعمال تنظیمات ذخیره کنید.

تنظیم مجدد فیلتر با ابزارک YITH Ajax Reset Filter

ابزارک YITH Ajax Reset Filter به کاربران شما این امکان را می دهد تا فیلتر هایی که اعمال کرده اند در صفحه محصول فروشگاهتان را بازنشانی کنند و به شکل اولیه برگردانند.

از این ابزارک زمانی که حداقل یک فیلتر در محصولات اعمال شده باشد به کاربرانتان نمایش داده می شود.

 

 

نتیجه نهایی اضافه کردن ابزارک به سایدبار

همانگونه که مشاهده نمودید، ما در سه مرحله ی قبلی سه نوع ویژگی رنگ ها را اضافه کردیم. نتیجه پایانی پس از اضافه کردن ابزارک سایدبار به شکل تصویری که در زیر برای شما آورده ایم پس از انتخاب نوع فیلترهای رنگی، ابزارک بازنشانی فیلترها برای بازگردانی به شکل اولیه در دسترس قرار می گیرد.

 

 

پلاگین فیلتر محصولات

از آنجایی کسب و کار اینترنتی در این برهه از زمان که کل دنیا درگیر بیماری کرونا شده، رونق گرفته و بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، توجه به نیاز کاربران و راحتی و کسب رضایت آنها به کسب و کار شما رونق زیادی می دهد. فیلتر محصولات باعث آسان شدن انتخاب مورد نظر کاربر شده و می تواند راه گشا باشد. ما آموزش چگونگی استفاده از افزونه فیلتر محصولات ووکامرس را برایتان شرح دادیم.

برای دانلود و استفاده این افزونه کلیک کنید.

 

دوباره سلام

در این مقاله آموزش افزونه فیلتر محصولات ووکامرس را به شما کاربران عزیز و گرامی وب سایت بزرگ دوباره سلام آموزش دادیم، امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

سوالی دارید؟ مشکلی براتون پیش اومده؟ می تونید تو بخش دیدگاه ها پایین همین پست از ما بپرسید تا تو اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

 

 

ممنون ازینکه همراه ما تو وب سایت بزرگ دوباره سلام  هستید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان
question