OPEN STACK چیست؟

open stack چیست

سلام به همه کاربران وبسایت بزرگ دوباره سلام امیدوارم که هرجا هستید حالتون خوب باشه امروز در خدمت شما هستیم در این مقاله تا راجع به اینکه openstack چیست. پس در ادامه همراه ما باشید.

 

open stack چیست

 

openstack_اُپن استک چیست؟

openstack مجموعه نرم افزاری برای مدیریت پلتفرم های پردازش ابری public و private است. اپن استک در واقع نرم افزاری است که مفهوم cloud را پیاده میکند.

اپن استک یک مجازی ساز نیست که بلکه روی مجازی ساز پیاده میشود تا بتوانید تمام منابع را کنترل کنین. openstack قابلیت پیاده سازی بر روی مجازی سازها از جمله hyper_v/openvz/xen/kvm vsphere است.

توسعه دهندگان openstack چه شرکت هایی هستند؟

اغلب و اکثر شرکت های حوزه فناوری Oracle , Intel ,Ibm, Cisco,Vm ware و… نامشان در لیست توسعه دهندگان openstack وجود دارد.

چه شرکت هایی از openstack استفاده میکنند؟

openstack  مجموعه ایی از چند پروژس که که درکنار یکدیگر قابلیت های محصولات شرکت های بزرگ مانند آمازون، گوگل، مایکروسافت را ارائه میدهند.

openstack چیکار میکنه؟!

با openstack میتوانید ماشین مجازی ای تولید کنین که شبیه روش های دیگر مجازی سازی سخت افزار است. اما به طور اختصاصی به نرم افزار و برندی وابسته نیست.

openstackیک متن باز است که هرکسی میتواند به کد هایش دسترسی داشته باشد و هرتغییری که خواست ایجاد کند و تغییرات اعمال شده را به صورت گسترده به اشتراک بگذارد. متن باز بودن به کاربران سرتاسر جهان این اجاره را میدهد که هر تغییری که  لازم بود را ایجاد کنند و نرم افزاری قوی تر منتشر کنند.

این مطلب را هم ببینید
لوکال هاست چیست| WHAT IS LOCAL HOST

یکی از ویژگی های رایانش ابری که باعث کشاندن کاربران به از سرور های فیزیکی به سرور های ابری شد،قابلیت استفاده از منابع به تناسب نیاز است. openstack  به شما کمک میکند تا در هرساعت از شبانه روز شما به منبع ترافیک بیشتری نیاز داشتید لازم نیس منابع ثابتی خریداری کنیدو تنها نیاز است هزینه منابع مربوط به افرونه خود را در همان لحظه پرداخت کنین.

 

 

 

openstack این امکان را برای کاربران فراهم میکند تا ماشین های مجازی را به منظور مدیریت و یا انجام وظایف دلخواه و مختلف در محیط ابری با مشخصات سخت افزاری و شبکه ایی در زمان بسیار کم بسازند.

 

 

این امکان برای سایت های فروشگاهی که در زمان جشنواره ها، با بازدیدکنندگان زیادی مواجه میشن، به دلیل ابنکه صرفه ی مالی ندارد امکان خرید دائم منابع و ترافیک را ندارند.بسسیار مفید بوده و میتوانند در زمان مشخص از طریق openstack منبعی را به صورت موقت تهیه نمایند و هزینه ی آن را به نسبت استفاده ایی که کرده اند پرداخت کنند.

 

مزایای openstack چیست ؟

  1. مانیتور کردن تمام منابع  به صورت یکپارچه در اپن استک (bandwidth/hard/ram/cpu)
  2. نمایش دادن تمام لاگ ها در سخت افزار  به صورت یکپارچه در اپن استک
  3. تغییر و نصب سیستم عامل بهصورت خودکار
  4. امکان انتقال سرور مجازی از یک سرور به سرور دیگر
  5. اشتراک گذاری منابع در چندین سرور مختلف به صورت یکپارچه بر روی یک سرویس

و…

مرسی که تا انتها همراه ما بودید.سوالاتتون رو با ما مطرح کنین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان
question