تاثیر افکار منفی بر بدن

تاثیر افکار منفی بر بدن باورنکردنی مخرب است ، در یکی از کتابهای تحقیقات علمی پزشکی هشدارهای جدی با عنوان عوارض و خطرات افکار منفی روی سلامتی جسم و روح بیان شده است.

ادامه مطلب

بهبود کیفیت یادگیری

تحقیق درباره ی فیزیولوژی مغز و روان شناسی، مدل سنتی یادگیری را با هدف چیرگی بر حقایق و مفاهیم به چالش کشیده است. این گفته ی دکارت که (( من می اندیشم، پس هستم )) تنها تا حدودی درست است. تفکرات، احساسات، رۆیاها و تصورات به یک اندازه در پدیده ی پیچیده ی ماهیت انسان دخالت دارند.

ادامه مطلب

زندگینامه اپرا وینفری

اگر اخبار هنرمندان و افراد مشهور خارج از کشور را دنبال می‌کنید، حتما با خانم اپرا وینفری آشنا هستید. بانویی آفریقایی-آمریکای‌ تبار، مجری بزرگ‌ترین برنامه‌های تلویزیونی، هنرپیشه و یکی از موفق ترین زنان کارآفرین جهان. وقتی صحبت از برنامه‌های گفتگو‌محور تلویزیونی می‌شود، این زن رقیبی ندارد. شهرت اپرا وینفری علاوه‌بر حضورش در رسانه به‌خاطر شرکت بزرگش موسوم به هارپو (Harpo) نیز هست.

ادامه مطلب

تاثیر و عوارض مواد مخدر بر بدن

اگر مواد مخدر را به معنی عام در نظر بگیریم همه مواد اعتیادآور را شامل می‌شوند. این مواد هرکدام ساختار شیمیایی متفاوتی دارند و می‌توانند منجر به عوارض متفاوتی شوند.

ادامه مطلب

هر آنچه درباره تاثیرات خنده باید بدانید.

 همه ی ما ضرب المثل “خنده بر هر درد بی درمان دواست” را شنیده ایم. خندیدن تاثیرات بسیاری بر روی سلامت روحی و جسمی افراد دارد. خنده باعث ایجاد جو دوستانه و همچنین بروز احساسات و افکار مثبت می شود. پزشکان می گویند ده دقیقه خندیدن در روز ، بسیاری از بیماری های روحی را از فرد دور می کند.

ادامه مطلب