نماد اعتماد الکترونیکی Enamad را چگونه دریافت کنیم؟

نماد اعتماد الکترونیکی یا ای نماد 

نماد اعتماد الکترونیکی اعتبار سایت شماست، هر کاربری که برای خرید وارد سایت شما می شود اولین چیزی که به آن فکر می کند این است که چگونه به این سایت اعتماد کنم و خرید انجام دهم. در مرحله بعد کیفیت خرید است و اینکه چگونه تحویل گرفته می شود.

مشتریان و کاربران در واقع سرمایه اصلی سایت شما هستند، پس باید رضایت آنها را جلب کنید و اعتمادشان را به دست بیاورید. باید به آنها حق بدهید که سخت بتوانند به شما اعتماد کنند، شما باید برای اینکه مورد اعتماد و اطمینان کاربرانتان باشید کاملا قانونی عمل کنید و جلب اعتماد کنید. به این موضوع فکر کرده اید که در دنیای پشت سیستم و در دنیای اینترنت چگونه باید مورد اطمینان باشیم و رضایت مشتری و کاربر را جلب کنیم؟ پاسخ آن دریافت نماد الکترونیکی یا ای نماد است. به سایت ای نماد (enamad.ir) مراجعه کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی نشانگر چیست

E-Namad یا نماد اعتماد الکترونیکی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که از زیر مجموعه ی وزارت صنعت ، معدن و تجارت به شمار می رود، در جهت اعتماد سازی کاربران و مشتریان سایت های فروشگاهی و اینترنتی، قانونمندکردن و چارچوب دهی به آنها ایجاد شده و به سایت ها اعطا می شود. ای نماد پس از تایید صلاحیت به مدت دو سال در سایت فعال است و به شکل یک علامت در بالای سایت نمایش داده می شود. البته در گذشته و سالهای گذشته این اعتبار یک ساله بود و در صورت صحت و درستی انجام کار سایت، از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و به درخواست شما، تمدید می شود.

فروشگاه های اینترنتی خدمات و کالاهایی که عرضه می کنند با درگاه های بانکی پرداخت را انجام می دهند، که وجود و تایید ای نماد به عنوان یه موسسه قانونی و بزرگ دولتی، تاثیر بالایی در جلب اعتماد مشتریان و کاربران به همراه دارد.

نحوه رویت اطلاعات سایت 

برای اطلاع از جزئیات سایتی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی است، در صفحه اصلی سایت به روی نماد کلیک کنید تا مشخصات سایت که شامل: آدرس سایت، آدرس شرکت، شماره تلفن، ایمیل و تاریخ اعتبار ای نماد دسترسی پیدا کنید. پس از رویت اطلاعات در ای نماد شما متوجه می شوید که سایت به طور قانونی فعالیت می کند و می توانید با اطمینان کامل خرید را انجام داده و پرداخت کنید.

نکته: نماد اعتبار باید قابلیت کلیک خوردن داشته باشد. بسیاری از سایت ها فقط از تصویر ای نماد استفاده می کنند که قصدشان گمراه کردن کاربران است. پس از این به این نکته مهم توجه کنید.

اقسام نماد اعتماد الکترونیکی

امنیت، کیفیت و اعتبار سایت ها با ستاره نمایش داده می شود.

ما در این بخش انواع نماد های اعتماد الکترونیکی را برایتان شرح می دهیم:

نماد موقت : این نماد به سایت های فروشگاهی با حداقل معیارهای موجود داده می شود.

نماد دائم یک ستاره : پس از اینکه نماد موقت از سوی سایتی دریافت شد، جهت دریافت نماد دائم مورد بررسی قرار می گیرد . برای دریافت این نماد باید مجموعه ای معیارها و ارزش ها رعایت شوند

این مطلب را هم ببینید
حفره امنیتی در یک سایت وردپرسی هک شده را چگونه بیابیم؟

نماد دائم دو ستاره : مراحل دریافت این نماد مشابه نماد دائم یک ستاره می باشد با این تفاوت که برای دریافت این نماد دریافت و نصب گواهی امنیت SSL در وب سایت لازم و ضروری می باشد .

دلایل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

 1. قابلیت عقد قرارداد با اداره ست و سیستم تحویل در محل
 2. جلوگیری از سوء استفاده رقبا
 3. افزایش امنیت در معاملات
 4. حفظ حریم شخصی
 5. دریافت درگاه بانکی
 6. اعتماد سازی

نماد اعتماد الکترونیکی نیاز کدام کسب و کارها

 • سایت های فروش کالاهای دیجیتالی و فیزیکی، همچنین ارائه خدماتی که هزینه به همراه دارد.
 • سایت هایی که در تمام مراحل سفارش و پرداخت هزینه به صورت آنلاین است.

اگر سایت شما تبیغاتی است و خدمات و کالایی ارائه نمیکنید، نیاز به دریافت ای نماد ندارید.

به طور کلی کسب نماد اعتماد الکترونیکی در مقایسه با دیگر مجوزها بسیار آسان می باشد حتی به ثبت کردن شرکت نیازی ندارید. برای دریافت آن به جز مدارک شناسایی به آموزشی جزءی نیاز دارید که ما در وب سایت دوباره سلام به شما کاربران گرامی آموزش می دهیم.

در انتها وقتی آدرس محل فعالیت، شماره تلفن و استعلام صلاحیت فردی تایید شد، در کمتر از یک ماه نماد اعتماد الکترونیک را دریافت می کنید. برای دریافت ای نماد نیاز به مراجعه حضوری نیست، فقط مدارک شناسایی باید توسط یکی از دفاتر اسناد رسمی تایید شده و به وسیله پست ارسال کنید.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

 • خرید، فروش و خدمات در سایت: این نماد فقط به سایت های فروشگاهی که خدمات و محصولات می فروشند تعلق دارد.
 • درج قیمت خدمات و مشخصات در سایت و همچنین ارائه اطلاعات در ارتباط با خرید در پیش فاکتور
 • اگر درخواست دهنده شخص است، امتیاز دامنه به نام فرد ثبت می شود و اگر متقاضی شرکت است، امتیاز دامنه به نام شرکت یا یکی از اعضای هیئت مدیره ثبت می شود. برای بررسی اینکه دامنه به نام چه شخصی است می توان از سایت Whois که اطلاعات تمامی دامنه ها در آن ثبت می شود استفاده کرد .
 • تایید صلاحیت: برای دریافت نماد الکترونیکی باید صلاحیت فردی شما توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا تایید شود. اگر تایید صلاحیت شما رد شود، امکان ادامه انجام مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی وجود ندارد. دراین مرحله برای درخواست فرجام خواهی باید نسبت به تشکیل پرونده در دادگاه اقدام کرده و درخواست فرجام خواهی را به همراه مدارک مربوط به رفع مشکل سوء سابقه را به ایمیل [email protected] ارسال نمایید.
 • حداقل 18 سال سن

نکته: برای متقاضیان مذکر کارت پایان خدمت، معافیت از خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل نیاز است. زمانی که متقاصی سن کمتر از 18 را دارا باشد، باید از دادگاه حکم رشد دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

متقاضی حقیقی

 • عکس مجوز فعالیت
 • تعهدنامه شخصیت حقیقی

این تعهد نامه به منظور تایید وپذیرفتن قوانین جاری کشور در زمینه فروشگاه های اینترنتی و وب سایت ها می باشد. این فرم از طریق پست به دست متقاضی می رسد که باید آن را در دفاتر اسناد رسمی امضا نماید.

این مطلب را هم ببینید
آموزش نحوه ساخت جدول در وردپرس

متقاضی حقوقی

 • آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره (در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت(در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات آدرس(در صورت وجود)
 • تصویر آگهی روزنامه رسمی
 • تصویر پروانه / مجوز فعالیت
 • تعهدنامه شخصیت حقوقی
 • تصویر اصل اساسنامه

متقاضی دولتی

تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه مبنی بر تعلق وب سایت به دستگاه دولتی مزبور

مراحل ثبت نام و دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی در کوتاه ترین زمان ممکن، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی معیارها و قوانین مورد نیاز موسسه توسعه تجارت الکترونیکی را در سایت پیاده کنید. این آیین نامه ها به سادگی قابل دسترسی و پیاده کردن است و به طور کامل در وب سایت این سازمان قرار گرفته اند.

 

قدم اول:  بعد از مقدمات فراهم شده، وارد سایت نماد اعتماد الکترونیکی شده پس از آن به روی گزینه ایجاد حساب کاربری کلیک کنید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

 

قدم دوم: نوع تقاضای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی یا ای نماد به صورت حقیقی ( شخص ) و یا حقوقی ( شرکت ها ، نهادها و موسسات ) را مشخص کنید.

 

 

اگر در این مرحله، شخص حقیقی را انتخاب کردید، اطلاعات فردی خود از جمله نام و نام خانوادگی، کدملی، شناسه کاربری و پسورد را وارد کنید. در انتهای این بخش هر دو تیک را بزنید و به روی گزینه تایید کلیک کنید.

 

 

یک ایمیل، به ایمیلی که در ثبت نام وارد کرده اید ارسال می شود. به روی آن کلیک کنید تا حساب کاربری تان فعال شود.

 

قدم سوم: تایید اطلاعات هویتی

وارد قسمت تکمیلی اطلاعات هویتی شوید و به روی تکمیل فرم اطلاعات کلیک کنید. این بخش شامل: اطلاعات محل سکونت و اطلاعات دقیق تماس است. هر دو گزینه را به طور کامل پر کنید. پس از کامل کردن تمام فیلدها، در سمت راست فرم کلید ذخیره وجود دارد که پس از کلیک به روی آن پیام ” ثبت اطلاعات با موفقیت ثبت شد ” برای شما نمایش داده می شود. به روی دکمه تایید کلیک کنید.

 

 

بعد از تکمیل مرحله اطلاعات هویتی به صفحه دیگری وارد می شوید که باید اسکن مدارک خواسته شده را با پسوند jpg یا png و حجم کمتر از 1000 کیلوبایت آپلود کنید. از بین مدارکی که مورد نیاز است فقط صفحه اول شناسنامه و کارت ملی اجباری است و دیگر مدارک اختیاریست. تصاویر اسکن شده باید از کیفیت و وضوح مناسبی برخوردار باشد تا خللی در مسیر اجرا به وجود نیاید.

زمانی که هر کدام از تصاویر را به درستی آپلود کنید، ” ثبت اطلاعات با موفقیت انجام شد” دوباره نمایش داده می شود. که وارد مرحله احراز هویت می شوید.

 

 

در جهت تایید شماره تلفن همراه و ثابت بر اساس دستوری که ارائه شده عمل کنید تا احراز هویت تایید شود.

برای شماره همراه خود پس از اینکه پیامک فوق را ارسال نمودید حداکثر به مدت ده دقیقه منتظر بمانید و سپس روی گزینه خروج از سامانه کلیک کرده و مجددا با وارد کردن نام کاربر و رمز عبور خود وارد سامانه ای نماد شوید .

این مطلب را هم ببینید
تغییر دادن پسورد در وردپرس

پس از تایید شماره تماس، پیام ” صحت تلفن همراه شما تایید شده است .” برای شما نمایش داده می شود.

برای تایید تلفن ثابت طبق دستور عمل کنید تا پیامی مثل پیام فوق الذکر را مشاهده نمایید.

قدم چهارم: افزودن کسب و کار

از منوی کسب و کار سربرگ افزودن کسب و کار را انتخاب کرده و پس از آن مشخصات را با دقت وارد کنید.

نکته: حتما نوع فعالیتتان را غیر صنفی انتخاب کنید تا اگر از طرف کارشناس تایید نشد، بتوانید آن را به غیر صنفی تغییر دهید. نگران نباشید پس از ذخیره فرم امکان تغییر نوع فعالیت نیز وجود دارد.

 

 

از آنجایی که بسیاری از کسب و کارها ملک تجاری ندارند، در قسمت آدرس دامنه کسب و کار مکانی را ثبت کنید که دسترسی به صاحب کسب و کار بتوان داشت. برای درج شماره تلفن پیش شماره شهر را بدون فاصله وارد کنید. در انتها پس از تکمیل قسمت های خواسته شده،” ثبت دامنه با موفقیت انجام شد ” نمایش داده می شود .

در ادامه مدیریت کسب و کار را از منو سمت راست انتخاب کنید.

قدم پنجم: تاییدیه فنی

در این قسمت شما صحت مالکیت سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را تایید می کنید.

 

 

قدم ششم: احراز درستی اطلاعات و صحت کسب و کار

در این مرحله به آدرسی که تقاضا کننده ی نماد اعتماد الکترونیکی فرستاده ، یک بسته پستی که شامل برگه تعهدنامه که باید در دفترخانه امضاشود و نیز کدی که باید آن را در بخش تایید صلاحیت آدرس محل کسب و کار وارد کنید ارسال می شود.که باید این کد را در قسمت مدیریت کسب و کار وارد کند. در قسمت های دیگر نیز ایمیل و تلفن کسب و کار را وارد کنید .

قدم هفتم: تکمیل فرم نظرسنجی

در این قسمت شما نباید در نظرسنجی سازمان توسعه تجارت الکترونیک شرکت کنیدو اطلاعات فعالیت خود را ارائه کنید.

قدم هشتم: بررسی چک لیست الزامات نماد اعتماد الکترونیکی

قبل از ارسال پرونده برای کارشناسان نماد اعتماد الکترونیک، حتما مسائلی که در لیست زیر آمده را بررسی کنیدو اطمینان داشته باشید که همه را به درستی انجام داده اید.

 

 

قدم نهم: بررسی مدارک فیزیکی

کارشناسان نماد اعتماد الکترونیکی برای صدور نشان الکترونیک به مدارک فیزیکی نیاز دارند، شما باید مدارک را از طریق پست ارسال کنید.

مدارک فیزیکی که باید ارسال شود: همه مجوزهایی که کپی برابر اصل شده، تعهدنامه گواهی امضا و مدارک مربوط به سازمان توسعه تجارت الکترونیکی است.

قدم دهم: دریافت نماد اعتماد الکترونیک

در انتها بعد از بررسی های کارشناسان، نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت شما صادر می شود که شما می توانید کد لوگو را در سایت خود قرار دهید.

برای ثبت لوگو در سایت فقط نیاز است که به بخش مدیریت کسب و کارها در پنل کاربری ای نماد بروید و در نام دامنه سایت، گزینه دریافت کد را انتخاب کنید. در این حین، کد نماد اعتماد الکترونیکی نمایش داده می شود که آن را کپی کنید و در سایت خود قرار دهید.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان
question