برچسب ها در وردپرس و نحوه ی نوشتن و تعداد مناسب برچسب

برچسب ها در وردپرس

زمانی که وارد پنل مدیریت وردپرس شوید و بخواهید نوشته ی خودتان را بسازید، بدون شک یک بخش مبهم به نام برچسب ها نظر شما را جلب خواهد کرد در واقع نیازی به نگرانی نیست و این موضوع اصلا پیچیده نیست.فقط یک باکس سمت چپ پنل وردپرس شما قرار دارد که باید با استفاده از دانش کافی، آن را پر کنید. در غیر این صورت با مشکلات بسیار زیادی در آینده مواجه خواهید شد. مشکلاتی که حتی ممکن است باعث حدف شدن سایت شما از نتایج گوگل شود. پس در ادامه یاد میگیریم نحوه ی استفاده از برچسب.

 

برچسب ها در وردپرس

 

وقتی درحال نوشتن یک پست در وردپرس هستید، سمت چپ صفحه ی یک سری باکس وجو دارد که یکی از آنها برچسب ها هستند.

 

با تایپ کردن یک یا چند کلمه و زدن دکمه Enter این برچسب ها در سایت شما ثبت می شوند. اما برچسب ها چه کارایی در سایت وردپرسی دارند؟

برچسب یا تگ یا کلمات کلیدی در وردپرس، به معنای ساخت آرشیوهایی است که، به بازدید کنندگان شما توانایی پیمایش سریع تر مطالب را خواهد داد.

استفاده از برچسب ها به روش صحیح در وردپرس

قبلا دیده شده که به عنوان مثال یک سایت درمورد آمورش استفاده از جوجه زدن دستی پستی را منتشر می کرد. سپس تولید بی وقفه برچسب را شروع می کرد. مثلا برچسب هایی به شکل زیر تولید می کرد :

جوجه زدن دستی،آموزش استفاده از کباب زن دستی،خرید کباب زن دستی،بهترین کباب زن و…

درواقع دنیایی از برچسب ها که اصلا بعضی ها به موضوع مرتبط نبودند را ایجاد می کرد. اما گوگل اعلام کرد طبق الگوریتم پاندا، شما نباید از برچسب ها به تعداد زیاد استفاده کنید چون معمولا کاربر گمراه خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید
5 افزونه مفید برای کاهش حجم عکس در وردپرس

 نتیجه الگوریتم پاندای گوگل

این قضیه موجب شد که اعلام کنیم حداکثر از 10 برچسب استفاده کنید و البته از بچسب هایی که مرتبط باشد.

 

کلمات کلیدی در سئو تاثیری ندارد

چندوقت پیش گوگل اعلام کرد کلمات کلیدی دیگر در سئو سایت تاثیری ندارند. اما بعد از این قضیه چه کار کنیم؟ تمام برچسب های وردپرس را حذف  کنیم و در  نسخه جدید وردپرس هم از برچسب ها خبری نیست؟ اما اصلا این طور نیست.شما باید از برچسب های وردپرس استفاده کنید.البته این کار را نباید برای پیدا شدن پست توسط کاربر انجام دهید.بلکه این کار را برای پیمایش بهتر و سریع تر در سایت خود باید انجام دهید.این سوال پیش می آید که چطور باید این کار را انجام دهیم؟

اشتباه می کردیم

اگر می خواستیم این موضوع را 5 سال یا چند ماه پیش توضیح میدادیم قطعا به شما می گفتیم باید کلماتی که خودتان موقع سرچ کردن در گوگل وارد می کردید را در این قسمت وارد کنید. اما اکنون موضوع به طور کلی تغییر کرده است. اما پس اگر اینطور نیست؛ منظور از برچسب جیست؟

اما با حذف کلمات کلیدی یا متای Keywords از سئو، به نتیجه دیگری رسیدیم. که این توضیح به شرح زیر است :

از برچسب ها برای سازماندهی به مطلب و معماری سایتتان استفاده کنید؛ و این کار برای افزایش بازدید و سئو سایتتان انجام ندهید.چرا که معمولا با ایجاد یک پست با 10 برچسب؛ عملا 11 صفحه در سایت شما منتشر خواهد شد؛ که محتوای همه صفحات باهم یکی هستند.این یعنی فاجعه. در واقع به معنای یک سایت با صفحات زیاد و محتوای توخالی می باشد.

این مطلب را هم ببینید
ویژگی های انواع قالب های وردپرس

که در نتیجه باید برای همان مثال آموزش استفاده از کباب زن دستی، تنها چند برچسب ساده اضافه کنیم. مثلا : آموزش آشپزی، آموزش پخت کباب یا جوجه.

 

ممنون از اینکه تا انتها همراه ما بودید.در پاسخگویی به شما حاضریم

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان
question