ایجاد برگه ها در وردپرس

موارد استفاده برگه ها

برگه ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس صفحات اضافه ای هستند که به شما قابلیت ایجاد امکانات مختلف را می دهد. به طور مثال اگر شما بخواهید یک صفحه تماس با ما بسازید نیاز نیست که به صورت یک دسته اضافه شود و به آن نوشته رجوع داده شود. کار درست این است که برگه ای بیافزایید و صفحه درباره ما یا تماس با ما را به آن اضافه کنید. به دلیل اینکه فقط به یک صفحه اختصاصی احتیاج دارند، به بروزرسانی مداوم نیازی نیست و یا مثلا میدانیم که قالب های وردپرسی از یک برگه مشخص به نام صفحه اصلی برای صفحه اول خود استفاده می کنند که نوع قالب را در آن می توان مشخص نمود.

افزودن برگه جدید

برگه ها

 

در قسمت سمت راست پیشخوان سایت وردپرسی خود، یک گزینه با نام برگه ها وجود دارد. این قسمت بخش مدیریت کردن برگه ها را عهده دار است. با کلیک به گزینه افزودن جدید می توان برگه جدیدی را به سایت خود اضافه کنید.

 

 

همانگونه که مشاهده می کنید، این صفحه که نمایش داده شد دقیقا شبیه صفحه ویرایشگر بخش نوشته ها می باشد و از لحاظ امکانات و ویرایشگر، هیچ تفاوت خاصی ندارد.

فقط در دو بخش تفاوت دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  1. یک ستون اضافی با نام ویژگی های برگه در صفحه برگه های وردپرس اضافی است.
  2. امکان استفاده از برچسب در برگه ها وجود ندارد. ( البته این نکته را بدانید که به کمکی برخی افزونه ها می توان برچسب ها را به برگه ها افزود.)
این مطلب را هم ببینید
روش های رفع کارت قرمز گوگل

در بخش ویژگی های برگه می توانید به برگه ها مادر بسازید و باقی را به عنوان زیر مجموعه اضافه کنید. همینطور می‌‌توان برای هر برگه‌ای اگر قالب شما از انواع مختلفی صفحه در خود استفاده می‌کند، استفاده کنید.

نکته: امکان انتخاب این قابلیت در بعضی از قالب ها وجود ندارد.

قابلیت استفاده از شورتکد را در برگه ها دارید.

افزودن برگه در وردپرس

برای صفحاتی که تک صفحه ای ارائه میشوند، از برگه ها استفاده میکنیم. و یا به بروزرسانی مداوم احتیاجی نداشته باشند. همچنین اگر از صفحه ساز المنتور برای ویرایش های تصویری و گرافیکی استفاده می کنید، این نکته را بدانید که این ویرایشگر‌ها در بخش موجود هستند و می‌توانند قالب دلخواه خود را با آن بسازید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان
question