چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

w1jgxxiwatoe - چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

حتما مطلع هستید که سرور همه ی سایت ها باید همیشه به اینترنت متصل باشند و همیشه  روشن باشند این ۲ خاصیت اصلی باعث می شود ما همیشه به اطلاعات سایتمان دسترسی داشته باشیم. سرور سایت شما مانند یک فلش مموری متصل به سیستم شماست که اگر ارتباط بین این ۲ قطع شود، عملا به اطلاعات دسترسی نخواهید داشت. اما برای قطعی هاست چه باید کر؟

 

اگر برق یا اینترنت سرور ما با مشکل مواجه شود یا در برخی موارد اندک مشکلاتی نظیر قطع شدن سرویس ها و نمایش خطای ۵۰۰ یا ۵۰۳ را داشته باشیم، سرور اصطلاحا DOWN شده است.

 

UPTIME  و DOWN TIME چیست؟

یکی از مواردی که برای خرید هاست مناسب وردپرس باید در نظر بگیریم، میزان آپ تابم سایت هست.به میزانی که سایت ما فعال باشد آپ تایم و به میزان زمانی که سایت ما غیرفعال یا دارای مشکل لود شدن باشد DOWNTIME میگوییم.این مدت زمان بستگی به کیفیت هاست و سرور سایت شما دارد.

طبیعتا هرچقدر آپتایم سایت شما بیشتر باشد، شما هاست بهتری دارید .برخی هاست ها ادعا میکنند آپتایم سایت شما ۱۰۰% خواهد بود.این آپتایم برای هاستینگ های خارجی با آن همه امکانات و سیستم قوی تر کمی غلو هست. چه برسد به هاست های ایرانی که معمولا از سرور های استوک استفاده می کنند.

آپتایم بالای ۹۹ درصد در ۲۴ ساعت قایل قبول هست.مثلا آپتایم سایت دوباره سلام طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۹٫۷ درصد بوده.

اطلاع از قطعی هاست

سرویس های آنلاین زیادی هستند که به شما برای بررسی آپتایم سایتتان کمک میکنند.یکی از این سروریس ها UPTIMEROBOT هست. آپتایم روبوت سروزیسی هر۵دقیقه یکبار سایت شما را بررسی می کند. اگر سایت شما با مشکل لود مواجه شد، سریعا یک ایمیل اطلاع رسانی زمان دقیق وصل شدن به سایت برای شما ارسال خواهد کرد.البته بعد از اتصال مجدد به سایت شما مجدد ایمیلی برای اطلاع رسانی زمان دقیق وصل شدن به سایت برای شما ارسال خواهد کرد.

تا اینجا امکانات ربات کاملا رایگان است.می توانید هزینه دلاری پرداخت کنید تا هر یک دقیقه سایت شمارا بررسی کند،اما باقیمت دلار پپیشنهاد ما استفاده از سرویس های رایگان این سایت هست.

 

آموزش کار با UPTIME ROBOT

ابتدا وارد سایت uptimerobot.com  شوید.سپس روی start monitoring کلیک کنید.

uptimerobot 1536x449 1 - چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

پلن رایگان انتخاب کنید

free plan - چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

سپس فرم ثبت نام را تکمیل کنید.بعد از تکمیل فرم ثبت نام وارد ایمیل خود شوید و ایمیلتان را تایید کنید.

حالای روی add new monitor کلیک کنید.

add new monitor - چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

فرم نمایش داده شده را تکمیل کنید.حتما در بخش select alert contacts to notify تیک مربوط به ایمیل خودتان را وارد کنید تا ایمیل های اطلاع رسانی درباره ی قطع شدن سایت برای شما ارسال شود.

add website 1536x706 1 - چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

به همین راحتی_حالا می توانید هر زمان که خواستید وارد سایت uptimemonitor شوید و از زمان  دقیق وجود مشکلات لود روی سایت خودتان مطلع شوید.

IMG 20200513 153623 906 1 300x300 - چگونه از قطعی هاست خود مطلع شیم؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان