محدود کردن نمایش رسانه ها به شخص آپلود کننده در وردپرس

wordpress upload - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

سلام خدمت تمام کاربران وبسایت بزرگ دوباره سلام .مقاله ایی که امروز می خواهیم برای شما توضیح راجع به این هست که چطور در وب سایت هایی که دارای چند نویسنده است آپلود رسانه توسط نویسندگان خودتان را مدیریت کنید.شما میتوانید دسترسی نویسندگان به آپلود رسانه را محدود کرده و درواقع کاری کنید که نویسندگان شما  فقط به پرونده های چندرسانه ای که بارگزاری شده انددسترسی داشته باشند و این موضوع برای وب سایت شما مفید است.پس با من همراه باشید.

مححدود کردن نمایش رسانه ها به شخص اپلود کننده

زمانی که شما صاحب یک وبسایت با چند نویسنده هستید باید بتوانید آن را مدیریت کنید.

به صورت پی فرض و درحالت عادی در ورپرس زمانی که نویسندگان قصد آپلود رسانه را دارند می توانند در پرونده های چندرسانه های دیگر نویسندگان را مشاهده کنند.اما برخی از مدیران وردپرسی تمایل دارند که مانع این کار شوند و این دسترسی را محدود کنند.

دلیل عمده ایی که باعث میشود مدیران وبسایت  بخواهند این کار را انجام بدهند حفظ حریم خصوصی است.در ادامه ما شما را با یک روش سیار ساده آشنا می کنیم که می توانید رسانه را در محدوده مدیریت خودتان محدود کنید.

 

سازماندهی رسانه بر اساس کاربران سایت

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی پلاگین WP User Media است.امکان این را دارید که این افزونه را از مخزن سایت وردپرسی خودتان دریافت کنید.

 

Install WP Users Media plugin 600x217 1 - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

نحوه کار این پلاگین به صورت خودکار است و شما پس از نصب آن نیازی ندارید که تنظیمات خاصی را انجام دهید. به این صورت که پس از نصب هرکاربر تنها امکان دسترسی به آپلودهای خودش را دارد ولی مدیر سایت میتواند به تمامی آپلود ها دسترسی داشته باشند.

اما این افزونه به شما اجازه می دهد که برخی از تنظیمات  آن را به دلخواه خودتان سفارشی سازی کنید.مثلا ممکن اشت شما بخواهید به یک سری از کاربران خاص خودتان مانند ویراستارن اجازه دهید تا بتوانند به آپلود سایر کاربران دسترسی داشته باشند ولی از طرف دیگر میتوانید دسترسی نویسندگان را محدود کنید.

 

تنظیمات افزونه WP User MEdia

برای اینکه بتوانید تنظمات افزونه را پیکیربندی کنید باید در پنل مدیریت وردپرس خودتان به مسیر تنظمات WP Users media بروید.توسط این صفحه میتوانید محوه دسترسی ها را تعیین کنید. در اینجا دوزبانه General و  USER ROLES را مشاهده میکنید. برای تعیین دسترسی ها باید وارد تب ROLES USERS  شوید.

WP Users Media plugin settings 600x323 1 - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

 

گزینه ایی در اینجا وجوددارد و شما به آن نیاز دارید گزینه Attachments enable so author can only view their own  است.اگر این گزینه را فعال کنید نویسنده تنها می تواند به آپلودهای خودش دسترسی داشته باشد. اکنون برای اینکه بتوانید این عملکرد را مشاهده کنید می توانید دونقش کاربری نویسنده در سایت خودتان ایجاد کنید و با هریک از آنها این فرایند را آزمایش کنید. شما میتوانید با این دوحساب کاربری وارد سایت شده و رسانه ای را آپلود کنید و مشاهده کنید که عملکرد افزونه به درستی انجام شده یا خیر.

 

بررسی افزونه WP User MEdia در سایت

اکنون در این مرحله ما دونقش کاربری نویسنده ایجاد کردیم و عملکرد آنها را باهم بررسی میکنیم.در اینجا دوکاربر با نقش رضا و امین ایجاد کرده ایم و مشاهده می کنید که تنها می توانند آپلود رسانه های هودشان را ببینند.

به عنوان مثال شما متیوانید دوعکس را با حساب کاربری رضا و دوعکس را حساب کاربری امین در سایت آپلود کنید.مشاهده می کنید که تنها می توانند به تصاویر آپلود شده توسط خودشان دسترسی داشته باشند. در تصویر زیر کتابخانه رسانه با حساب کاربری امین را مشاهده می  کنید:

Upload image by author on site - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

همچین در تصویر زیر می توانید کتابخانه رسانه با حساب کاربری رضا را مشاهده کنید :

Upload media by the author on the site - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

اما همانطور که گفتیم مدیر میتواند به تمامی آنها دسترسی داشته باشد و در تصویر زیر شما کتابخانه رسانه را با حساب کاربری مدیر مشاهده می کنید :

Media library review by site administrator 600x300 1 - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

همچنین هنگامی که کاربران قصد دارند رسانه جدیدی را از بخش افزودن پرونده چندرسانه ای آپلود کننند تنها می توانند تصاویر آپلود شده توسط خودشان را انتخاب کنند و به آن دسترسی داشته باشند.

 

 

امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشه_منتظر نظراتتون هستیم.IMG 20200513 153623 906 1 300x300 - محدود کردن نمایش رسانه ها  به شخص آپلود کننده در وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

توسط
تومان