احساسات منفی و تاثیر وحشتناک آن بر بدن

بعضی محققان می‌گویند بروز بعضی از آلرژی‌ها می‌تواند به وضعیت روان ما مرتبط باشد. اگزما، تب بالا و آسم می‌توانند در اثر بیماری‌های روحی به وجود بیایند. اگر سال‌ها است آلرژی‌ای دارید که علت آن هنوز نامشخص است، ممکن است این ترس‌های درونی شما باشند که باعث این مشکل شده اند.علاوه بر این، کاهش عوامل روانی-اجتماعی می‌تواند باعث بهبود یا حتی درمان نشانه‌های آسم و درماتیت شود.

💠وسواس فکری یا اشتغال ذهنی درمورد یک نقص ظاهری جزئی یا غیر واقعی‌ای که اصلاً وجود ندارد و تنها زاییده‌ی تخیل شما است، می‌تواند عامل اصلی یا محرک در ایجاد انواع مشکلات در رابطه با وزن باشد. برای مثال، ممکن است بیش از حد نگران چین و چروک هایتان، لاغری اندام یا ظاهر دیگر بخش‌های بدن تان باشید.مراقبت از بدن خود و توجه به آن مسأله‌ی بسیار مهمی است و البته شکی هم نیست که نباید از بدن خود غافل شویم، اما افراط در این مسأله می‌تواند نتایج ناخواسته یا خطرناکی داشته باشد.

💠وجود یک کشمکش در گستره‌ی احساسات شما ممکن است عامل التهاب معده یا گاستریت شما باشد. این کشمکش احساسی می‌تواند ناتوانی در قبول مسئولیت، بالغ شدن و پیدا کردن راه برون رفت از کشمکش‌های دشوار زندگی و مسائلی از این دست باشد. وقتی وجود چنین کشمکش‌هایی را در درون خود نادیده بگیریم، این مسأله به صورت فیزیکی بروز پیدا می‌کند تا توجه مغز را به خود جلب کند.

💠افسردگی برگشتی و تشویش با افزایش ریسک بیماری سرخرگ کرونری مرتبط هستند. اختلالات افسرده ساز همچنین می‌توانند مشکلات عروقی خطرناکی به بار بیاورند.ممکن است هر روزی که می‌گذرد اضطراب و تشویش بیشتری در خود احساس کنید و در عین حال دچار تپش قلب هم شوید. این مسأله می‌تواند بروز مشکلات عروقی را در پی داشته باشد

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code